24 Haziran 2024
İstanbul, Türkiye
Alan Sohbetleri Çocuk Sağlığı Genel Klinik Bilgi

Ateşli Çocuğa Yaklaşım

Ateş, özellikle çocuk acillerinde hastaneye başvuru nedenleri arasında yer almaktadır.  Ateş, vücut sıcaklığının, ölçüldüğü yere göre (aksiller, oral, rektal, temporal…) ortalama değerden 1.

Read More
Alan Sohbetleri Genel Hemşirelik Yoğun Bakım Ünitesi

Hemşireler Basınç Yaralanması Olan Hastaların Bakımını Nasıl Yönetebilir?

Bası Yarası Nedir? ‘Basınç yaralanması’, ‘yatak yarası’ ve ‘bası yarası’ olarak bilinen vücudun özellikle kemik çıkıntıları olan bölgelerinde uzun süreli veya tekrarlayan basınç.

Read More
Genel Hemşirelik

Merhamet Etmenin Ağırlığı: Hemşirelerde Merhamet Yorgunluğu

  Merhamet yorgunluğu Merhamet yorgunluğu, bakım vericinin başkalarına empati kurma ve bakım verme isteği ile becerisi ve enerjisinde yaygın azalmaya neden olan fiziksel,.

Read More
Dizi&Film Genel Kültür ve Sanat

The Truman Show: Mahremiyet Ne Kadar Önemli?

The Truman Show: (1998) Truman hayatının tamamı kameraya alınan bir adamdır. Yaşadığı dünyanın bir ekran karşısında olduğunun farkında olan tek kişi kendisidir. Filmdeki.

Read More
Çocuk Sağlığı Genel Psikiyatri Hemşireliği

Ebeveynlerin Çocuk Yetiştirme Davranış ve Tutumları

Birey üzerinde ilk ve en önemli etki bulunduğu çevresi ve ailesidir. Özellikle de anne ve babasıdır. Ebeveynlerin tutumları, doğum öncesinden itibaren bireyi etkilemekte.

Read More
Genel Hemşirelik

ÖHDER’i Yakından Tanıyalım

Öğrenci Hemşireler Derneği(ÖHDER), 2006 yılında İzmir’de kurulmuştur. 90’ı aşkın üniversitede temsilcisi bulunan ve 10500’ü aşkın üyeye sahip olan derneğimiz Türkiye’de ki tüm lisans.

Read More
Hemşirelik Hemşirelik Eğitimi Öne Çıkanlar

Hemşirelik Eğitiminde Yapay Zekanın Kullanımı

Yapay zeka, insan zekasını taklit etmek amacıyla geliştirilmiş bir bilgisayar teknolojisidir. Yapay zeka, bir bilgisayar programı veya sistem olarak tasarlanabilir ve çeşitli görevleri.

Read More
Akademi Dünyası

Uluslararası Tez Veritabanları

Uzun zaman sonra, akademik bir içerikle karşınızdayız. Dünyanın pek çok yerinde kullanılan veri tabanları mevcut. Ülkemizdeki Ulusal Tez Merkezi benzerinde veri tabanları mevcut..

Read More
Genel Hemşirelik Hemşirelik Eğitimi

Mezun Olunca Ne Yapacağım?: Hemşirelikte Kariyer Seçenekleri

Hemşirelik, hasta bakımı ve tedavisinde önemli bir role sahip olan sağlık sektöründe kritik bir meslektir. Hemşireler, hastanelerde, kliniklerde, evde bakım hizmetlerinde ve diğer.

Read More
Bilim Dünyasından Genel Öne Çıkanlar

Beyin ve Müziğin İş Birliği: Sesler Ne Kadar Etkili?

Müzik ve müzikal sesler, sağlık ve insan fizyolojisi için yıllardır önemli olmaya devam ediyor. Beyin üzerine yapılan araştırmalar, müzik ile beynin bir ilişkisi.

Read More