Hemşirelik Akademisi “Ulusal Hemşirelik Kongresi” ndeydi

0
9

Gazi Üniversitesi’nin Ege Kongre organizatörlüğünde düzenlediği 6. Uluslararası 17. Ulusal Hemşirelik Kongresi Ankara’da gerçekleşti. 19-21 Aralık tarihleri arasında The Ankara Hotel’de gerçekleşen kongreye pek çok sunuyla katılım sağlandı.
Kongrenin ilk gününde 5 farklı kurs gerçekleştirildi.

Hemşirelik Akademisi platformunun yöneticisi Uzm. Hem. Öznur T. Çelebi kongrenin ilk gününde “Hemşirelikte Senaryo Temelli Simülasyon Uygulamaları” kursunda katılımcı oldu. Kursta simülasyon uygulamaları, simülasyon uygulamasının değerlendirilmesi ve senaryo yazımı gibi konulara değinildi. Ayrıca BELTAŞ sponsorluğunda yüksek gerçeklikli simülatörler kullanılarak simülasyon uygulaması gerçekleştirildi. Tüm katılımcılar 3-4 kişilik gruplar oluşturarak bir senaryo yazdılar. Daha sonra maketler eşliğinde simülasyon uygulamasını diğer katılımcılara uyguladılar. Tüm kurslara katılanlara katılım sertifikası verildi.

Kongrede 5 adet kurs yapıldı;
• Hemşirelikte Senaryo Temelli Simülasyon Uygulamaları ve Senaryo Yazım Teknikleri
• Davranış Değişiminde Motivasyonel Görüşme
• Bilimsel Makale Yazım Teknikleri, Yayına Hazırlama ve Değerlendirme
• Bakım Liderliği/ Bakım Davranışlarının Geliştirilmesi
• Deneysel Araştırma Tasarımları

Kursların ardından sözel sunum oturumları gerçekleştirildi. Kurucumuz Öznur T. ÇELEBİ ‘Beceri ve strateji oyunu olan tangramın postoperatif ağrı düzeyine etkisi’ isimli randomize kontrollü çalışmasın sözel sunum olarak sundu.

Kongrenin ikinci günü oturumlar Prof. Dr. Üstün Dökmen’in konuşmasıyla gerçekleşti. Değerler üzerine muhteşem ve eğlenceli bir konuşmaydı. Öfke’den bahsederken aslında kendi trajedimizi de izlemiş olduk. Özellikle psikiyatri alanında etkileyici bir konuşma oldu. Günün devamında Serkan Karaismailoğlu’nun ‘Kadın ve Erkek Beyni’ üzerine yaptığı konuşma gerçekleşti.

Kongrenin son gününde sözel sunumlar ve çeşitli alan oturumları ile bitirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here