19 Nisan 2024
İstanbul, Türkiye

Öğr. Gör. Öznur T. ÇELEBİ

Kurucu, Genel Yayın Yönetmeni, İçerik Koordinatörü

2015 yılında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Hemşirelik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2019 yılında Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Esasları A.B.D’ da yüksek lisans eğitimini tamamladı. Tez konusu; ‘Beceri ve Strateji Oyunu Olan Tangramın Postoperatif Ağrı Düzeyine Etkisi’dir. 2020 yılından beri Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hemşirelik Esasları A.B.D’ da doktora eğitimine devam etmektedir. Ayrıca 2020 yılında Anadolu Üniversitesi Web Tasarım ve Kodlama Programı ön lisans eğitimini tamamlayarak, 2021 yılında İstanbul Üniversitesi Adalet Programı ön lisans eğitimine başlamıştır.

2018-2020 yılları arasında Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde Yoğun Bakım Hemşiresi, 2020-2021 yılları arasında ise İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı’nda Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. Ekim 2021 yılından beri Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

2018 yılında dijital platform olan Hemşirelik Akademisi’ni kurmuş ve halen geliştirme çalışmalarına devam etmektedir. Platform bünyesinde YouTube, Spotify, İnstagram gibi dijital mecralarda içerik oluşturmaktadır. Fotoğrafçılık ve Dijital İçerik Üretimi/Editörlüğü konusunda eğitim, sertifika ve deneyimleri bulunmakta olup, çalışmalarına devam etmektedir. Türk Hemşireler Derneği, Bilişim Hemşireleri Derneği üyesi ve Türk Yoğun Bakım Hemşireleri Derneği yönetim kurulu yedek üyesidir. Ayrıca AFAD gönüllüsü ve İstanbul Doğa Kulübü üyesidir. Fotoğrafçılık ve dağcılık ile ilgilenmektedir.

Info