Genel

Yıllık İzninizi Geçirebileceğiniz Program Önerisi; Karadeniz’in Koynunda Arınma Seansı…

İş hayatıma Haziran 2018’de başladım. Çalıştığım kurumda ilk 6 ay sonrasında 1 hafta yıllık izin hak ediyorsunuz. 1 yılı doldurunca da 2 hafta. Haziran 2019 da 14 günlük bir yıllık izin hakkım doğmuştu. Fakat ben tez savunmamı bitirdikten sonra tüm yorgunluğumu boşaltmayı planladım. Birde Akdeniz çocuğu olunca Temmuz- Ağustos aylarında sıcakta gezmeyi pek istemiyorsunuz.

İstanbul’da vakit buldukça gezdiğim ve Akdeniz’de büyüdüm için deniz kenarı otelleri yerine doğa’ya kaçmayı istedim. Rota belliydi; Karadeniz…Eylül’ün ilk haftasına iznimi yazdırdım. Karadeniz’e Batı ve Doğu olmak üzere 2 kez turla gitmiştim. Bu deda bungalov ya da çadır ile yayla tatili yapmayı kararlaştırdım. Tıpkı “hemşirelik akademi” yi oluştururken sosyal medyanın gücünü savunduğum gibi, tatile çıkarken de bunu kullandım. İnstagram aracılığı ile “Kotit Ayder Bungalow&Restorant” ı buldum.

Ramazan ayında ziyaretçilerini kabul etmeye başlayan işletmenin anasayfasındaki tanıtım yazısı beni kendine çekmeye yetti. Şöyle diyordu;

..Önüne uzanmış Fırtına vadisi silecekse dertlerini, Ormanların büyüsü cenneti hatırlatacaksa Tulum sesi unutturacaksa kalabalığın uğultusunu, Yıldızlara yakın, dertlerden uzak, aşkın içinde olmak istiyorsan, İçsel yolculuğa çıkılacak yerdir KOTİT!”

İçsel yolculuk meselesi ve arınmak için uzanacağım Karadeniz yolculuğunda bende Kotit’de konaklamaya karar verdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir