KONUK YAZARLAR

13 aralık Kars doğumluyum. 2018 İstanbul Medipol üniversitesi hemşirelik bölümü mezunuyum. Hemşirelikte liderlik derneği ve hemşirelikte bilişim derneklerine üyeyim aktif görev almaktayım. Mekanik ventilatöre bağlı çocuklar için hazırlamış olduğumuz online izlem sistemini içeren TÜBİTAK projesinde görev aldım. Kadınlık erkeklik algısıyla ilgili akademik çalışmalarım mevcut. İki yıllık genel yoğun bakım hemşireliği sonrası, şuan da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ nde hemşire olarak görev almaktayım. Ayrıca Medipol Üniversitesi, Psikiyatri Anabilim Dalı Hemşireliği’ nde yüksek lisans eğitimime devam ediyorum.

Dilara GÜZEY

HEMŞİRE

2010-2014 yılları arasında lisans eğitimimi İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümün’de ve 2018-2020 yılları arasında da yüksek lisansımı Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Programında tamamladım. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji bölümü öğrencisiyim. VKV Sağlık Kuruluşları olan Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi’nde belirli bir süre genel yoğun bakım biriminde görev yaptıktan sonra 2016 yılı sonu itibarı ile Özel bir sağlık kolejinde farmakoloji, sistem hastalıkları, meslek esasları ve hasta hakları derslerinde sağlık öğretmenliği olarak 2 yıl süre ile eğitim sektöründe yer aldım. Şimdi ise Acıbadem Altunizade Hastanesinde genel yoğun bakım hemşireliği olarak aktif görev almaktayım.

Dilnaz CANPOLAT

UZMAN HEMŞİRE

Eda, Trakya Üniversitesi, Hemşirelik Bölümü 3. Sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam ediyor.

Eda YILMAZ

ÖĞRENCİ

Merhaba ben Büşra Gül. Uzman Pediatri Hemşire’siyim. İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’ nde çocuk cerrahisi servisinde çalışıyorum. 2016 yılında Uşak Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’ nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’ nda tezli yüksek lisans eğitimime başladım ve 2019 yılında mezun oldum. Mesleğimi severek, özümseyerek ve “vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır” anlayışıyla icra etmeye çalışan bir hemşireyim. Sahada topluma elimden gelen en iyi hemşirelik bakımını vermek için çabalıyor ve hemşirelik bilimine katkı sağlamak için çeşitli araştırmalar yapıyorum.Bilimsel yayınların dışında, edebi yayınlar ve kitap okumayı da çok seviyorum. Sanatsal becerileri ve fazlasıyla sosyal aktiviteye sahip olan çok yönlü bir insanım. Kanaviçe, takı, resim yapmak, ney üflemek gibi uğraşlarım var. Ayrıca yurt içi ve yurt dışı seyahat etmeyi, doğayla iç içe olmayı ve fotoğraf çekmeyi çok severim. Her yıl farklı mevsimlerde, farklı yerlerde kamp yapmak rutinimdir. Renkli kişiliğimi mesleki kimliğimle birleştirip güzel şeyler üreteceğime inanıyorum. 

Büşra GÜL​

UZMAN HEMŞİRE