• Pts. Ağu 10th, 2020
Etiketler

KONUK YAZARLAR

KONUK YAZARLAR

Konuk yazar

Hemşire
Dilara
GÜZEY

13 aralık Kars doğumluyum. 2018 İstanbul Medipol üniversitesi hemşirelik bölümü mezunuyum. Hemşirelikte liderlik derneği ve hemşirelikte bilişim derneklerine üyeyim aktif görev almaktayım. Mekanik ventilatöre bağlı çocuklar için hazırlamış olduğumuz online izlem sistemini içeren TÜBİTAK projesinde görev aldım. Kadınlık erkeklik algısıyla ilgili akademik çalışmalarım mevcut. İki yıllık genel yoğun bakım hemşireliği sonrası, şuan da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ nde hemşire olarak görev almaktayım. Ayrıca Medipol Üniversitesi, Psikiyatri Anabilim Dalı Hemşireliği’ nde yüksek lisans eğitimime devam ediyorum.

Konuk yazarımız Hemşire Dilara GÜZEY’ in yazılarına ulaşmak için tıklayınız.

Konuk yazar

Uzman
Hemşire
Dilnaz
CANPOLAT

 2010-2014 yılları arasında lisans eğitimimi İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümün’de ve 2018-2020 yılları arasında da yüksek lisansımı Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Programında tamamladım. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji bölümü öğrencisiyim. VKV Sağlık Kuruluşları olan Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi’nde belirli bir süre genel yoğun bakım biriminde görev yaptıktan sonra 2016 yılı sonu itibarı ile Özel bir sağlık kolejinde farmakoloji, sistem hastalıkları, meslek esasları ve hasta hakları derslerinde sağlık öğretmenliği olarak 2 yıl süre ile eğitim sektöründe yer aldım. Şimdi ise Acıbadem Altunizade Hastanesinde genel yoğun bakım hemşireliği olarak aktif görev almaktayım.


Geniş Özgeçmişim:

Eğitim:

DereceBölüm/ProgramÜniversiteYıl
LisansHemşirelikArel Üniversitesi2010-2014
LisansSosyolojiİstanbul Üniversitesi2016- devam
Y. LisansHemşirelikAcıbadem Üniversitesi2018-2020

Çalıştığım Yerler:

VKV Amerikan Hastanesi

Koç Üniversitesi Hastanesi

Sağlık Meslek Koleji

Acıbadem Altunizade Hastanesi


Makaleler:

Canpolat D. (2020) Sürekli Renal Replasman Tedavisi Hasta Güvenlik Formunun Oluşturulması.


Alınan Sertifikalar:

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası- Yıldız Teknik Üniversitesi

Eğitim Hemşireliği Sertifikası- Yalova Üniversitesi

Jean Monnet Hayat Boyu Öğrenme Programı ‘’Okulda Avrupa Değerleri’’ projesi, eğitmen çalıştayı – İstanbul Bilgi Üniversitesi – Avrupa Birliği Enstitüsü

İsaret Dili Sertifikası – İSÖM

Konuk yazarımız Uzman Hemşire Dilnaz Canpolat’ ın yazılarına ulaşmak için tıklayınız.