Etkinlikler

Hemşirelik Akademisi Makale Okuma Grubu 2. Toplantısı Yapıldı.

Hemşirelik Akademisi 2. Makale Okuma Toplantısı’ nı yaptık.
“Mekanik ventilasyonda prone yönetimi” adlı derleme çalışmayı okuduğumuz toplantı Beşiktaş’taki Şairler Kahvesi’nde gerçekleşti. Toplantıda yoğun bakımlarda tedavi yöntemi olarak sıklıkla tercih edilen prone pozisyonu üzerine konuştuk. Katılımcılarımız makale hakkındaki düşüncelerini kısa cümlelerle özetleyerek, konuya önerilerini sundular. Hemşire adayı öğrenci arkadaşlarımız prone pozisyonunun yönetimi ve tedavi etkinliği açısından artılarını görme imkanı olmadığından, pozisyonun eksi yönlerini değerlendirirken, yoğun bakım tecrübesi olan meslektaşlarımız kâr zarar felsefesince pozisyonu değerlendirdiler.


Hastaları pozisyonlama konusunda bağımsız fonksiyonu olan hemşirelerin bu pozisyondaki görevleri ve yönetiminde üzerine düşen önemli işlemler konuşuldu. Teorikte az rastlanan prone pozisyonu ve diğer pozisyonlar ile kıyaslaması tartışıldı.


Alana ilişkin sorunları ve hastane deneyimlerini paylaşarak toplantımızı noktaladık. Gelecek makalenin bir deneysel tez olmasını kararlaştırarak gelecek toplantımızı planladık.

Bir sonraki toplantımızda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Toplantı ile ilgili bilgi almak için DM atabilirsiniz. Nezih ortam ve güler yüzlü hizmeti için Şairler Kahvesi çalışanlarına teşekkür ederiz.


Moderatör: Uzm. Hem. Öznur T. ÇELEBİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir