HAKKIMDA

17 Ocak, Hatay’a bağlı Dörtyol ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğretimimi burada tamamladım. Sağlık ekibinin bir üyesi olma hayaliyle Niğde Üniversitesi ( Şimdiki adıyla Ömer Halisdemir Üniversitesi) Zübeyde Hanım Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’ ne gittim. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra, Erzurum Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Esasları Anabilim Dalı’ nda yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Şuanda doktora eğitimine hazırlanırken, bir yandan da Anadolu Üniversitesi Web Tasarım ve Kodlama önlisans eğitimime devam ediyorum.

Yüksek lisans eğitimim sırasında Hemşirelik Esasları ve Halk Sağlığı Hemşireliği dersleri için staj eğitmenliğinde görev aldım. Aynı zamanda akademik çalışmalara katılarak, tez sürecimi yönettim. Mezuniyetim sonrasında bir süre farklı işlerle uğraştım. Bir süre sonra, nihayet Acıbadem Sağlık Grubu‘ na bağlı Altunizade/İstanbul lokasyonunda Genel Yoğun Bakım Hemşiresi olarak görev aldım. 2 yıl boyunca alanda pek çok şeyi deneyimleme fırsatım oldu. Alanı çok sevmeme rağmen ‘Sağlık Eğitimcisi’ ve ‘ Hemşire Bilim İnsanı’ olmak fikri ağır bastığından, mecburen klinisyenlikten ayrıldım. Şuan İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu‘ nda Öğretim Görevlisi olarak görev yapıyorum.

Hemşire kimliğimin yanında bir medya kuruluşunda ‘içerik yazarlığı’ eğitimi alarak, 9 ay boyunca içerik yazarlığı yaptım. Şuan serbest olarak ‘dijital içerik üreticisi’ olarak faaliyetlerime devam ediyorum. Ayrıca 2011 yılından beri fotoğrafçılık hobisiyle meşgulüm. Bunu fotoğrafçılık sertifikası ve eğitimi ile taçlandırdım. sonrasında 5 ay kadar Sinerji Fotoğraf&Prodüksiyon‘da çalıştım. Hala serbest olarak fotoğraf makinem ve ben çalışıyoruz. Platformumun tüm kurgu-montaj faaliyetlerini bu birikimim sayesinde yürütmeye devam ediyorum. Üniversite eğitimim sırasında, aklımda oluşan fikirleri hayata geçirmek için 2018 yılının sonunda ”Hemşirelik Akademisi / HemAkademik” platformunu kurdum. Bir yandan akademisyenlik görevimi yaparken, bir yandan da mesleki bilgi ve eğitim platformunun sunuculuğunu üstlenmekteyim.

Eğitim

Ön Lisans

Anadolu Üniversitesi,

Web Tasarım ve Kodlama Bölümü

2018 – Devam Ediyor…

Lisans

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi

Hemşirelik Bölümü

2011 – 2015

Yüksek Lisans

Atatürk Üniversitesi

Hemşirelik Esasları ABD

2015 – 2019

Doktora

Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Hemşirelik Esasları ABD

2020 – Devam Ediyor…

Deneyim

Öğretim Görevlisi

T.C. İstanbul Sişli Meslek Yüksek Okulu

İSTANBUL

İlk ve Acil Yardım Programı

2020 – Devam Ediyor…

Yoğun Bakım Hemşiresi

Acıbadem Altunizade Hastenesi

İSTANBUL

Genel Yoğun Bakım Ünitesi

2018 – 2020

Fotoğrafçı

Sinerji Fotoğraf&Prodüksiyon

ERZURUM

2016 – 2017

Staj Eğitmeni

Atatürk Üniversitesi

Eğitim ve Araştırma Hastanesi

ERZURUM

-Hemşirelik Esasları Eğitimi

-Halk Sağlığı Hemşireliği Eğitimi

2016 – 2017

İçerik Yazarı

Çarşı Medya

ESKİSEHİR

Online İçerik Yazarı

2015 – 2016

Garson

Coffie Time

ERZURUM

2015

Sertifikalar

Dijital İletişim ve Etkileşim Uygulamaları

İBB İSMEK

Verildiği Tarih: Haziran 2020

 

Eğitmenler İçin Scratch

İBB İSMEK

Verildiği Tarih: Haziran 2020

 

 

Web Tasarım İçin Photoshop Temelleri

İBB İSMEK

Verildiği Tarih: Haziran 2020

Blog Yazarlığı

İstanbul İşletme Enstitüsü

Verildiği Tarih: Subat 2020

 

Photoshop Eğitimi

İstanbul İşletme Enstitüsü

Verildiği Tarih: Ocak 2020

 

WordPress Eğitimi

İstanbul İşletme Enstitüsü

Verildiği Tarih: Kasım 2019

Sosyal Medya Uzmanlığı

İstanbul İşletme Enstitüsü

Verildiği Tarih: Mayıs 2019

 

İçerik Editörlüğü

İstanbul İşletme Enstitüsü

Verildiği Tarih: Mart 2019

 

Fotoğrafçılık

Erzurum Halk Eğitim Merkezi

Verildiği Tarih: Mayıs 2016

Bendeniz Öznur, nam-ı diğer “parende”. Kimdir bu derseniz; “Gecesi-gündüzünde her zaman hemşire, zaman zaman dijital içerik üreticisi ve web tasarımcı, gözünün gördüğü gönlüne her düştüğünde fotoğrafçı ve hemşirelik mesleğini hayatının yoldaşı seçen biri olarak karşınızdayım.” Hemşirelik Akademisi ise; Mesleğe adım attığımdan beri bu alana bir katkımın olması hayaliyle, nacizane gerçekleştirmek için yola çıktığım bir hayalin ilk basamağı. Hemşirelik mesleği adına dijital dünyada eğitim ve bilgi platformu olarak karşınızda. ​

Öznur T. ÇELEBİ (Parende)

Uz. Hem. & Öğr. Gör.