• Per. Ağu 6th, 2020
Etiketler

14. Ulusal Yara Kongresi

Avatar

ByParende

Eki 21, 2019

Bu yıl Yara Kongre’sinin 14. Antalya’da gerçekleşecek. Davet metni;

DAVET

Sevgili Yaraya Gönül Veren Dostlarımız,

1996 yılında başladığımız kronik yara serüvenimiz tüm hızı ile devam etmektedir. Bir taraftan her yıl düzenli olarak Ulusal Yara Bakımı Kongrelerini düzenlerken diğer yandan da güzel yurdumuzun farklı yörelerinde Yara Bakımı Kursları düzenleyerek çok önemli bir sağlık sorunu olan kronik yaraların çözüm önerilerini sağlık profesyonelleri ile oluşturmaya gayret ediyoruz.

2006 yılında gerçekleştirdiğimiz ilk kongrenin üzerinden tam 13 yıl geçti. Şimdi de sizlerin her zamanki destekleriniz ile 14.Ulusal Yara Kongresi’ni 12-15 Aralık 2019 tarihleri arasında artık çok iyi bildiğiniz Antalya Gloria Otel’de gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Endüstri 4.0’ın sağlığa yansımasıyla yepyeni tanı ve tedavi yöntemleri ile yakın bir gelecekte tanışacağımız bilinen bir gerçektir. Yapay Zeka, 3D uygulamaları, Big Data gibi yeni kavramların tüm sağlık alanında olduğu gibi kronik yara alanında da bizlere yeni ufuklar açacağı kaçınılmazdır.

Her geçen gün tüm dünyada olduğu gibi bizde de önemli kronik sağlık sorunlarının başlarında yer alan diyabet ve dolaşım sistemi hastalıkları gibi sorunlara getirilen akılcı çözümlerin tartışılacağı kongremizin, tüm yara ile ilgilenen sağlık profesyonellerinin dikkatlerini çekeceğine inanmaktayız.

Tüm hastalıklarda olduğu gibi kronik yaralarda da kişiselleştirilmiş tedavilerin ön plana çıktığı günümüzde bu alandaki son gelişmeleri konuların uzmanlarından dinlemenin ve öğrenmenin günlük pratiğimize çok şeyler katacağı görüşündeyiz.

Her yıl aramıza yeni katılanlarla 700 sayısına ulaşan kronik yara ailesinin tüm değerli üyelerini 14.Ulusal Yara Kongresi’nde aramızda görmek bizlere onur verecektir.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Semih Baskan
Kongre Başkanı

Kongre Tarihi ve Yeri
12-15 Aralık 2019 Gloria Otel ve Kongre Merkezi – Antalya

Kongre Dili
Kongrenin dili Türkçe’dir. Yabancı konuşmacıların sunumları sırasında eş zamanlı çeviri yapılacaktır.

Kredilendirme
Kongre, TTB-STE tarafından kredilendirilecektir.

İzinler
Kongreye katılımınız için kurumlara verilmek üzere talep edilecek izin yazıları, Kongre Organizasyon Sekreteryası aracılığı ile katılımcılara gönderilecektir. 

Kayıt ve Danışma
Kayıt ve danışma masaları 12-15 Aralık 2019 tarihlerinde 08:30-19:00 saatleri arasında hizmet verecektir.

Kongre Katılım Belgesi
Kongreye katılan tüm katılımcılara kongre sonunda “Katılım Belgesi” verilecektir.

-Parende

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir